powrót

2015-10-15 |
2015-10-18 |

Koncert gitarowy - Kupiński Guitar Duo

imgnews_3662

MBP zaprasza na koncert gitarowy w wykonaniu Kupiński Guitar Duo w niedzielę 18 października o godz. 17.00.

Ewa Jabłczyńska i Dariusz Kupiński to duet łączący pasję, wyjątkową muzykalność oraz technikę gry na najwyższym poziomie. Niebywała głębia interpretacji, jakość dźwięku, finezja oraz wysublimowane aranżacje sprawiły, że Kupiński Guitar Duo to dziś jeden z najbardziej docenianych duetów gitarowych.
Gitarzyści są absolwentami Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie gitary prof. Aliny Gruszki oraz prof. Wandy Palacz, a także Universität der Künste w Berlinie i Hochschule für Musik w Weimarze w klasie prof. Thomasa Müllera-Peringa, u którego realizowali studia podyplomowe. Jako soliści i duet zdobywali liczne nagrody w znaczących, międzynarodowych konkursach gitarowych oraz wielokrotnie otrzymywali stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Oprócz działalności koncertowej zajmują się też pracą pedagogiczną. Ewa posiada tytuł naukowy doktora i kształci studentów w Instytucie Muzyki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Dariusz jest pracownikiem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zapraszani są również do prowadzenia kursów mistrzowskich w kraju i za granicą.
Wyjątkowa energia i wirtuozeria gry sprawiają, że recitale duetu są dla audytorium bogatym doświadczeniem. To wejście w świat finezyjnych muzycznych niuansów, pobudzających różnorodne emocje i zachwycających swoim pięknem.

W programie koncertu utwory m.in. F. Chopina, G. Rossiniego czy G. Gershwina.

Link do jednego z nagrań: https://www.youtube.com/watch?v=YB-j_pvidq4

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia: MBP Mikołów ul. K. Miarki 5
Autor: admin
Prenumerata wiadomości