powrót

2014-10-17 |
2014-10-23 |

IGPOTY w ŚOB

imgnews_3484

Śląski Ogród Botaniczny zaprasza na wernisaż wystawy organizowanej w ramach kampanii „Różnorodność – potęga życia” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Na wystawę IGPOTY złożyło się prawie 80 wielkoformatowych fotografii nagrodzonych w konkursie International Garden Photographer of the Year – edycje z lat 2010–2014. W konkursie tym biorą udział fotograficy z całego świata, zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Wystawa IGPOTY podróżuje po całym świecie i jest pokazywana w przepięknych i prestiżowych miejscach. Teraz mogła również zawitać do Polski, do Śląskiego Ogrodu Botanicznego.

 

Poprzez kampanię organizatorzy pragną zwrócić uwagę na piękno związane ze złożonością, wielością form i rozwiązań, oryginalnością, swoistością… różnorodnością. W różnorodności tkwi bowiem siła przetrwania, zdolność do zaadaptowania się do zmiany środowiska. Jednym z przejawów tej różnorodności łączącej w sobie elementy Natury i Kultury są ogrody, w których dostrzeżemy różne filozofie życia; to one są odbiciem rozwijanego w danej kulturze światoobrazu, jego ewolucji lub dojrzewania.Wernisaż uświetni swą obecnością wiele znakomitych gości, m.in. fotografki Joanna Stoga i Magdalena Wasiczek, których prace zostały nagrodzone w kilku edycjach konkursu IGPOTY w różnych kategoriach.

Miejsce wydarzenia: Śląski Ogród Botaniczny, ul. Sosnowa 5 Mikołów
Dokładny termin: 21.10.2014. godz 13.00
Autor: admin
Prenumerata wiadomości