powrót

2014-09-30 |
2014-10-06 |

Dni Patronalne Gminy Ornontowice 2014

imgnews_3470

Od 26 września do 04 października br. w Gminie Ornontowice będą odbywały się Dni Patronalne. W tym czasie Gminna Biblioteka Publiczna w Ornontowicach zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w akcji bookcrossingowej i uwalniania książek. W czytelni uruchomiona została półka bookcrossingowa, gdzie można zabierać i przynosić książki.Osoby posiadające zbędne książki, którymi chciałyby podzielić się z innymi bookcrosserami, zapraszamy do Biblioteki, by zostawić je na naszej półce bookcrossingowej!Bookcrossing to społeczna ogólnoświatowa forma popularyzowania czytelnictwa, ruchoma wirtualna biblioteka, bez własnej siedziby, regałów i kart bibliotecznych. Opiera się na wzajemnym zaufaniu i dobrej woli.
Polega na nieodpłatnym przekazywaniu książek najczęściej poprzez zostawianie ich w specjalnie oznaczonych miejscach, by ktoś mógł je zabrać, przeczytać i znów zostawić w tym samym lub innym wyznaczonym do tego miejscu.
Książki mogą być też zostawiane w przypadkowych miejscach jak tramwaj, ulica, uczelnia itd. Wtedy książki opatrzone są stosowną informacją, takiej na przykład treści: Cześć, jestem uwolnioną książką, jeśli chcesz, to weź mnie ze sobą, jestem za darmo oraz krótką informacją o bookcrossingu.
Bookcrosserzy (ludzie uprawiający bookcrossing) tłumaczą swoją ideę tym, że książki nie lubią być więzione w domu na półkach, wolą krążyć z rąk do rąk i być czytane.

Miejsce wydarzenia: GBP w Ornontowicach
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?