powrót

2014-09-19 |

Wernisaż wystawy poplenerowej - zaproszenie

imgnews_3465

W piątek (19 września) o godz. 18 w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB odbędzie się wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostaną prace powstałe podczas sierpniowego pleneru.

Pod koniec sierpnia na terenie Śląskiego Ogrodu Botanicznego odbył się wielki plener malarski, na który zjechali się twórcy intuicyjni z całego Śląska. Organizatorami tego wspaniałego wydarzenia było Stowarzyszenie „Barwy Śląska” z Rudy Śląskiej oraz Miejski Dom Kultury z Mikołowa.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął burmistrz Mikołowa Marek Balcer.

W najbliższy piątek (19 września) o godz. 18 w Centrum Edukacji Przyrodniczej i Ekologicznej ŚOB odbędzie się wernisaż wystawy, na której zaprezentowane zostaną prace powstałe podczas sierpniowego pleneru.

Wystawionych zostanie ponad 50 prac przedstawiających uroki Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Na wernisażu będzie można spotkać m.in. artystów, którzy brali udział w plenerze, oraz Gerarda Trefonia – znanego kolekcjonera sztuki nieprofesjonalnej z Rudy Śląskiej, który od prawie 60 lat zbiera obrazy śląskich malarzy amatorów.

Miejsce wydarzenia: Śląski Ogród Botaniczny
Dokładny termin: 19.09.2014
Autor: Administrator
Prenumerata wiadomości