powrót

2014-09-01 |

Minister Edukacji w Mikołowie

imgnews_3454

- Rok szkolny 2014-2015 postanowiłam dedykować szkolnictwu zawodowemu bowiem jest to ta dziedzina edukacji, którą trzeba podnieść, aczkolwiek jako Ślązaczka wiem, że nasz region szkolnictwem zawodowym stoi. Mam więc nadzieję, że to co zamierzam zaproponować szkołom w innych regionach Polski, wy już macie za sobą i pomożecie mi – mówiła Joanna Kluzik-Rostkowska, Minister Edukacji Narodowej podczas Powiatowej Inauguracji Roku Szkolnego, która w powiecie mikołowskim odbyła się 1 września w mikołowskim Zespole Szkół Technicznych. 

W uroczystości uczestniczyli parlamentarzyści: Izabela Kloc, Marek Krząkała, Piotr Chmielowski oraz Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber. Władze powiatu reprezentowali starosta Henryk Jaroszek, wicestarosta Henryk Zawiszowski oraz przewodniczący Rady Powiatu Lucjan Smolorz. Na spotkaniu obecni byli również włodarze gmin powiatu mikołowskiego, radni powiatowi, dyrektorzy szkół, przedsiębiorcy, nauczyciele i uczniowie.
Witając zaproszonych gości dyrektor ZST podkreśliła że ten rok szkolny jest szczególny, bowiem szkoła obchodzi jubileusz 90 -lecia.
- Byliśmy pierwszą i jedyną szkołą zawodową w byłem powiecie pszczyńskim, a kolejne lata pracy sprawiły, że staliśmy się szkołą pokoleniową. W dzisiejszych czasach zmieniły się realia i oczekiwania wobec szkoły, ale jedno u nas jest stałe. Jesteśmy wierni tradycji - kształcimy zawodowo. Dlatego obchodom 90–lecia towarzyszy hasło kształcimy zawodowo. Słowu temu nadajemy dwojakie znaczenie. Nasi absolwenci musi, bowiem mieć dobre wykształcenie ogólne i zawodowe – mówiła dyrektor Poloczek.
Powiat Mikołowski jest organem prowadzącym dla siedmiu szkół: ZST Mikołów, ZSEiU w Łaziskach Górnych, ZSP w Ornontowicach, I i II LO oraz ZS nr 1 i 2 Specjalnych w Mikołowie, a także dwóch placówek: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej. W szkołach i placówkach powiatu mikołowskiego uczy się 2465 uczniów i słuchaczy, pracuje 300 nauczycieli i 76 osób jako pracownicy administracji i obsługi.

 

 

 

 

Miejsce wydarzenia: ZST Mikołów ul. Rybnicka 44
Dokładny termin: 01.09. 2014 godz. 13.00.
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?