powrót

2014-08-19 |

Rozwiń Skrzydła

Stowarzyszenie na Rzecz Profilaktyki, Pomocy i Rozwoju Psychospołecznego „ProMoc” w partnerstwie z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Mikołowie z siedzibą  w Łaziskach  Górnych  rozpoczęło realizację projektu „Rozwiń Skrzydła”

 

W ramach projektu oferujemy:

1. Trening rozwoju osobistego dla dorosłych „W poszukiwaniu swojej wewnętrznej siły”
który daje możliwość poszukania swojej wewnętrznej siły, harmonii oraz poczucia psychicznego rozwoju. Trening rozwoju osobistego będzie okazją by nabyć wiedzę na temat asertywności,

umiejętność rozpoznawania własnych uczuć i konstruktywnego wyrażania ich. Spotkania te pozwolą na wzmocnienie poczucia własnej wartości. Warsztaty przeznaczone są dla osób, które doświadczały lub wciąż doświadczają przemocy domowej.

• Trening rozpocznie się bezpłatnym 3 dniowym wyjazdem (2 noclegi). Wyjazd odbędzie się w weekend sierpnia. Podczas wyjazdu odbędą się warsztaty, które dają możliwość uzyskania wsparcia, a także odreagowania negatywnych emocji. Odbędą się także spotkania relaksacyjne. W trakcie wyjazdu przewidziane są także Warsztaty radzenia sobie ze stresem dla dzieci uczestników.
Na czas trwania warsztatów i zajęć relaksacyjnych zapewniona będzie opieka dla dzieci.
Nocleg wraz z wyżywieniem i realizowane podczas wyjazdu zajęcia są całkowicie bezpłatne !

• Trening „W poszukiwaniu swojej wewnętrznej siły” zakończy cię dwudniowymi warsztatami dotyczącymi radzenia sobie ze stresem, podczas których można doświadczyć rożnych metod relaksowania się, medytacji, odreagowania nieprzyjemnych emocji czy redukowania poziomu stresu.


2. Warsztaty socjoterapeutyczne dla dzieci w wieku 8-16 lat (z podziałem na 2 grupy)
dzięki którym wzmocnia się umiejętności komunikacyjne, współpracy z innymi rówieśnikami, wyrażania emocji i rozwiązywania konfliktów. Celem prowadzonych warsztatów jest redukcja napięcia i niepokoju dzieci. Prowadzone będą zajęcia z arteterapii oraz z muzykoterapii.
Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu 2014.

3. Zajęcia profilaktyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat
Zajęcia będą odbywały się raz na 2 tygodnie i rozpoczynają się we wrześniu 2014.
TEMATY ZAJEC :
1. „Zajęcia po zmroku”- Głównym celem tych zajęć jest odbudowa zaufania dzieci do innych i samych siebie, nauka współpracy oraz odpowiedzialności.
2. „Przeciwdziałać kreatywnością – Zajęcia, które pokazują dzieciom jak konstruktywnie radzić sobie ze stresem przez sztukę.
3. „Podroż dookoła świata -poprzez tolerancję innych uczę się szacunku do siebie samego". W trakcie tych zajęć dzieci poznają odmienne zwyczaje oraz przybliżona zostanie im kultura i tradycje z różnych krajów świata. Zajęcia będą poruszały temat dyskryminacji, równości szans oraz praw człowieka w odniesieniu do jednostki jaką jest dziecko
Zajęcia odbywają się w Łaziskach Górnych
Nie czekaj, ilość miejsc ograniczona ! - zapisy przyjmujemy telefonicznie lub pod adresem e-mail:
Stowarzyszenie „ProMoc”
Tel: 509 – 407 – 509
E-mail: promoc@op.p
www.promoc.org

Projekt „Rozwiń skrzydła” dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Miejsce wydarzenia: Łaziskach Górnych, ul. Wyszyńskiego 8
Dokładny termin: 01-30.09.2014
Szczegóły: http://www.promoc.org
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?