powrót

2014-09-07 |

7 września odbędą się w naszym regionie kolejne wybory do Senatu

imgnews_3427

7 września odbędą się w naszym regionie kolejne wybory do Senatu. Rok temu na miejsce zmarłego senatora PO Antoniego Motyczki został wybrany Bolesław Piecha z PiS. W tym roku uzyskał mandat do europarlamentu. To powoduje potrzebę przeprowadzenia wyborów uzupełniających.

Rozmowa z Markiem Krząkałą posłem i kandydatem PO w wyborach do Senatu 7 września.

Dlaczego zdecydował się Pan na start w wyborach uzupełniających do senatu?

– Chcę przywrócić godne oraz należne miejsce Senatowi, izbie wyższej polskiego parlamentu. Nie może on być przedmiotem targu politycznego, a ja jestem tego gwarantem. Moim zdaniem mieszkańców naszego regionu potraktowano niepoważnie, bo jak inaczej ocenić start Bolesława Piechy w ciągu 3 lat do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego. Wybory uzupełniające do Senatu kosztują podatnika już ponad milion złotych.

Jest Pan bardzo znaną osobą w Rybniku, mniej w powiecie mikołowskim. Jak Pan chce przekonać wyborców by oddali na Pana głos?

- To prawda, ale to wynika przede wszystkim z tego, że mieszkam w Rybniku. Przypomnę, że przez 2 lata miałem wspólne biuro ze śp. senatorem Antonim Motyczką na mikołowskim rynku. Jeśli czas mi pozwalał uczestniczyłem w lokalnych wydarzeniach, takich jak turniej Olszówki w Łaziskach, czy działalność stowarzyszenia Powrót z Mikołowa, więc te kontakty były cały czas. W tych wyborach uzyskałem już silne poparcie samorządowców z terenu powiatu, które bardzo sobie cenię.

Jeśli Pan zostanie wybrany senatorem, to do Sejmu wejdzie Stanisław Piechula z Mikołowa.

- Tak to prawda. Warto podkreślić, że powiat mikołowski będzie miał wtedy pierwszy raz od 7 lat swojego reprezentanta w parlamencie. Będziemy razem działać oraz współpracować na rzecz całego powiatu.

Czym Pan chce zajmować się w Senacie?

- Chcę kontynuować swoją pracę na rzecz Śląska i całego regionu rybnicko-mikołowskiego. Moją domeną w parlamencie są sprawy zagraniczne, szczególnie polsko-niemieckie, więc będę działał w kierunku umacniania dobrego wizerunku Polski i naszego regionu na arenie międzynarodowej.

 

Marek Krząkała, ur.22 października 1967 roku w Rybniku

Poseł VI i VII kadencji Sejmu RP. Z zawodu germanista, nauczyciel i tłumacz języka niemieckiego. Ekspert do spraw polsko-niemieckich. W parlamencie angażuje się w sprawy europejskie, działa na rzecz poprawy i umacniania wizerunku Polski w świecie. Jest członkiem sejmowych komisji Spraw Zagranicznych oraz ds. Unii Europejskiej.

Współprzewodniczący Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej i Przewodniczący Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej. Członek polskiej delegacji do Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

Miejsce wydarzenia: Rybnik, powiat rybnicki i mikołowski
Dokładny termin: 7 września 2014
Szczegóły: http://www.krzakala.pl
Autor: Administrator
Prenumerata wiadomości
Co będzie?