powrót

2014-07-15 |

Portal lokalnych ofert pracy z Mikołowa

imgnews_3418

Działania prowadzone przez instytucje publiczne nie zawsze spełniają wymagania bezrobotnych oraz poszukujących pracy. Urzędy Pracy pomagają bezrobotnym zdobyć kwalifikacje zawodowe, jednak środki przeznaczane na te działania nie są wystarczające. Sytuacja jest niekorzystna przede wszystkim dla osób pozostających w szczególnej sytuacji na rynku pracy: dla osób do 25 roku życia, długotrwale bezrobotnych, bez kwalifikacji zawodowych, bez doświadczenia zawodowego, osób powyżej 50 roku życia.

Serwis praca-mikolow.pl jest to nowy portal, który powstał w celu aktywizacji zawodowej osób pozostających bez zatrudnienia oraz z myślą o osobach pragnących zmienić pracę. Znajdują się tutaj bieżące oferty pracy z Mikołowa oraz sąsiadujących z nim miejscowości. Poza ogłoszeniami w serwisie publikowane są porady dla pracowników, a także dla pracodawców.

 

Dla pracowników

Na stronie głównej zamieszczone są najnowsze oferty pracy z Twojego regionu oraz ogłoszenia z pozostałych serwisów należących do Regionalnych Portali Pracy obejmujących swoim działaniem miejscowości znajdujące się w pobliżu Mikołowa. Osoby szukające pracy na odpowiednim stanowisku bądź w danej lokalizacji, mogą skorzystać z zamieszczonej wyszukiwarki. W przypadku znalezienia interesującej oferty, wystarczy wysłać dokumenty aplikacyjne za pomocą formularza aplikacyjnego znajdującego się poniżej ogłoszenia. W serwisie znajdują się pomocne wskazówki opracowane przez specjalistów z zakresu prawa pracy. Porady związane są między innymi z rekrutacją, obowiązkami pracowniczymi, prawami pracownika. Wskazówki są dodawane co najmniej raz w miesiącu. Osoby zainteresowane otrzymywaniem najnowszych porad mogą polubić profil serwisu na Facebooku (https://www.facebook.com/pracamikolow) bądź Google+ (https://plus.google.com/+Praca-mikolowPl/posts) natomiast zainteresowani otrzymywaniem informacji o najciekawszych ofertach pracy, mogą zapisać się do newslettera.

 

Dla pracodawców

Serwis należy do Regionalnych Portali Pracy, które cieszą się ogromną popularnością wśród osób poszukujących pracy. Miesięcznie wszystkie serwisy odwiedza ponad 100 tys. osób. Portale są widoczne w wyszukiwarce Google na czołowych pozycjach. Pracodawcy, którzy szukają pracownika mogą zamieścić ogłoszenie w serwisie. Dodawanie ogłoszeń jest płatne. Koszt publikacji ogłoszenia wynosi 40 złotych netto. Oferta może być widoczna maksymalnie 90 dni. Właściciele dużych firm, agencje pracy tymczasowej mogą wykupić abonament, który obniża koszty publikacji ogłoszenia nawet do 4 złotych netto. Można skorzystać z jednej spośród 6 propozycji, szczegóły znajdują się tutaj: www.praca-mikolow.pl/cennik Serwis praca-mikolow.pl jest młodym serwisem, lecz dzięki prowadzonym działaniom marketingowym cieszymy się coraz to większą popularnością.

Autor: Stanisław PIECHULA
Prenumerata wiadomości
Co będzie?