powrót

2014-04-09 |

Najmniejszy Bal Świata

imgnews_3306

11 maja 2014 r. (w niedzielę) o godz. 17.00 w  sali widowiskowej MDK  odbędzie się na premiera przedstawienia teatralnego pt. Najmniejszy Bal Świata w reżyserii  Iwony Woźniak. Spektakl na motywach tekstu Maliny Prześlugi przedstawią mali aktorzy Teatru BAZA z Łazisk Górnych. Wstęp wolny!

Teatr BAZA to dzięcięcy zespół teatralny działający przy Miejskim Domu Kultury w Łaziskach Górnych od października 2012 roku. Grupa obecnie liczy 12 osób w wieku od 7 do 14 lat. W ramach zajęć pracujemy różnymi technikami teatralnymi, jednak najważniejsze jest dla nas słowo. Dlatego ćwiczenia dykcyjne, emisyjne są podstawą pracy warsztatowej. Drugim ważnym aspektem pracy zespołu jest budowanie grupy i nauczenie się pracy z partnerem. Każdy kto tylko ma ochotę i regularnie pracuje na próbach jest zapraszany do zespołu. Teatr jest dla nas predekstem, aby dobrze się bawić, poznać wspaniałych przyjaciół i przezwyciężyć wszystkie swoje słabości.

Obecnie grupa przygotowuje się do premiery spektaklu na motywach tekstu Maliny Prześlugi „Najmniejszy Bal Świata".

To opowieść o kapryśnej, nieznośnej księżniczce, która wysyła swoich rodziców na inną planetę. Bardzo szybko jednak orientuje się, że bardzo za nimi tęskni i nie potrafi sobie bez nich poradzić. Dlatego postanawia ich szukać. W poszukiwaniach pomaga jej wspaniały Pokurcz. Opowieść o wychowaniu, zdobywaniu przyjaciół i miłości.

Grupę od początku prowadzi Iwona Woźniak - pedagog teatru, reżyser, animator kultury. Studiowała m.in w Akademii Teatralnej w Warszawie, Uniwersytecie Opolskim. Obecnie związana jest z Akademią Praktyk Teatralnych przy Teatrze Gardzienice.

Pracuje m.in. w Pracowni Teatralno-Impresaryjnej w Pałacu Młodzieży w Katowicach, prowadzi wiele grup teatralnych m.in. Teatr Naumiony z Ornontowic, I.G.T. POMOST, jest prezesem Fundacji Szafa Gra.

Miejsce wydarzenia: MDK Łaziska Górne
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?