powrót

2014-04-11 |

Świat wodą malowany

imgnews_3295

Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych zaprasza na wernisaż wystawy prac Janusza Maciążka "Świat wodą malowany". Ekspozycja otwarta zostanie 11 kwietnia godz. 18.00, sala nr 16 MDK

Janusz Maciążek urodził się 1954 r. w Zawierciu, mieszka w Jaworznie.
Studiował na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej oraz na Wydziale Techniki Uniwersytetu Śląskiego. Zawodowo zajmuje się grafiką reklamową i projektowaniem wnętrz. Malarstwo przez długi czas stanowiło jego hobby, a w ostatnich latach weszło w krąg zainteresowań zawodowych.
Jego obrazy znajdują nabywców w kraju, a także za granicą. Można je znaleźć w Galerii Beskidzkiej w Szczyrku, galerii AN-ART w Mikołowie, w Galerii Grabski w Kazimierzu Dolnym i na stronie internetowej www.akwarele.net.

We wrześniu 2011 r. został zaproszony do udziału w wystawie zbiorowej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaworznie z okazji 110 rocznicy powstania miasta Jaworzna.
W marcu 2012 r. wziął udział w wystawie Roma barocca poświęconej barokowi rzymskiemu zorganizowanej przez Societa’ Dante Alighieri we współpracy z Muzeum Miasta Jaworzna, Biblioteką Śląską i Politechniką Śląską. Na zaproszenie Galerii Grabki w Kazimierzu Dolnym wziął udział w wystawie najlepszych akwarelistów zatytułowanej „Magia akwareli”, wernisaż wystawy odbył się 15 marca 2014 r.

Miejsce wydarzenia: MDK Łaziska Górne ul. Świerczewskiego 2
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?