powrót

2014-01-30 |

Żyjmy zdrowo i bezpiecznie

imgnews_3196

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mikołowie 30 grudnia odbyło się pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez  Centrum Zdrowia w Mikołowie wraz z Komendą Powiatową Policji  pt. „Żyjmy zdrowo i bezpiecznie”.
Kierowany jest on do mieszkańców Powiatu Mikołowskiego i ma na celu przekazanie wiedzy i praktycznych umiejętności, ułatwiających bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym społeczeństwie, a także rozpoznawanie niepokojących objawów chorobowych i właściwe reagowanie.
Natomiast lekarze z Centrum Zdrowia: dr Józef Andrzejewski i dr Piotr Loppe opowiedzieli  jak ważne jest szybkie rozpoznanie między innymi udaru u chorego i wezwanie karetki, bo wczesne rozpoczęcie leczenia decyduje o tym, że chory może wyjść z tej sytuacji bez powikłań albo z niewielkimi problemami. - Nadciśnienie tętnicze stało się choroba cywilizacyjną dotykających mieszkańców Europy i Ameryki Północnej. Przewiduje się że za kilka lat liczna chorych w tych krajach wzrośnie o 30 procent - mówił dr Andrzejewski  


Z kolei funkcjonariusze policji mikołowskiej przestrzegali przed przestępcami stosującymi różne metody w celu wyłudzenia pieniędzy, przypomną, że nie można ufać nieznanym osobom, a także jak reagować na różnego rodzaju zagrożenia pojawiające się w wybranych sytuacjach życia codziennego: w domu, mieszkaniu, na ulicy, w pociągu, tramwaju, autobusie, w sklepie, na poczcie, w banku i przy bankomacie. Wskazówki, te zapewne pozwolą na uniknięcie, lub przynajmniej ograniczenie najbardziej niebezpiecznych zagrożeń.

Miejsce wydarzenia: MBP Mikołów
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?