powrót

2014-01-20 |

WOŚP w powiecie mikołowskim

imgnews_3186

12 stycznia po raz XXII w całym kraju zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Nie inaczej było w naszym powiecie, gdzie w poszczególnych gminach funkcjonowały sztaby orkiestry, organizowano koncerty, aukcje i licytacje, a setki wolontariuszy kwestowało na ulicach. W tym roku zbierano na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
W Mikołowie podobnie jak w latach poprzednich organizacja finału zajęli się harcerze Hufca Ziemi Mikołowskiej ZHP przy wydatnej pomocy samorządu, strażaków i służb ratunkowych. Tego dnia na rynku odbywały się pokazy ratownictwa medycznego, zorganizowano koncerty i licytacje. Koncerty odbyły się również w klubie studencki Fraktal oraz w DK w Gostyni. Tego dnia na rzecz WOŚP kwestowało 98 wolontariuszy, których wspierało ponad 30 osób w sztabie.
Łącznie Mikołowski Sztab uzbierał: 60.577,05 zł. Przy rokiem było to 60. 260 złotych.

60 wolontariuszy zbierało w tym roku na rzecz WOŚP na ulicach Orzesza. W sumie orzeszanie wrzucili do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 24.100,87 zł czyli o ponad 1000 zł więcej niż rok temu. Jedyny w Orzeszu sztabu WOŚP działał w Gimnazjum nr 2 w Zawadzie. W Łaziskach Górnych po raz 10 sztab orkiestry znajdował się w Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika. Szkolny sztab "Kopernik" wspierali Miejski Dom Kultury w Łaziskach Górnych oraz 1 Szczep Drużyn Harcerskich i Zuchowych "Łaziska". W XXII finale w tym mieście zebrano 20 963,38 zł. Również w Gimnazjum im. Noblistów Polskich (już po raz dziewiąty) mieścił się ornonotowicki sztab WOŚP-u , a kwestujących było 30. W trakcie imprezy towarzyszącej XXII finałowi odbył się w sali ARTerii występ Teatru NAUMIONY „Jasełka po śląsku”, a cały dochód z występu został przeznaczony na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Łącznie zebrano tam 22 300,47 zł.
Miejsce wydarzenia: powiat mikolowski
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?