powrót

2014-01-31 |

Bal na rzecz hospicjum

imgnews_3180

1 lutego w Sali Balowej Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych w Ornontowicach zorganizowany zostanie XV Jubileuszowy Powiatowy Bal Charytatywny do uczestnictwa, w których zapraszają władze powiatu.


Tym razem bawić będziemy się w klimatach weneckiego karnawału. Uczestnicy przeżyją prawdziwą wenecką noc karnawałową zarówno dostojną i elegancką jak i szaloną, pełną niespodzianek, a wprowadzeniem do atmosfery tajemniczości będą weneckie maski własne lub do nabycia przy wejściu. Choć bal odbywać się będzie we współczesnych strojach wieczorowych, jednak dla najoryginalniej przebranych gości organizatorzy przygotowali nagrody. Zabawa pełna będzie zaskakujących pokazów, aktorskich animacji, zaś w klimat dawnej Wenecji wprowadzi uczestników zespół Viola Da Gamba. Tego wieczoru będzie można również usłyszeć słynne włoskie arie operetkowe i musicalowe w wykonaniu Krzysztofa Wierzchowskiego, zaś dopełnieniem będzie wyśmienita kuchnia.
ednak od początku idea organizowania tych zabaw miała na celu pomocy potrzebującym. Każdego roku dochód z balu przeznaczany jest na cel charytatywny. W ten sposób wspierano już m.in. Dom Pomocy Społecznej w Orzeszu, budowę Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego sióstr Boromeuszek w Mikołowie, zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych dla Ośrodka w Mikołowie – Borowej Wsi. W tym roku wsparciem objęte zostaną nieuleczalnie chore dzieci znajdujące się pod opieką Śląskiego Hospicjum dla Dzieci.
Rezerwacji miejsc na bal można dokonać telefonicznie 32 32 48 122, sekretariat@mikolow.starostwo.gov.pl Cena od pary 460 złotych.

Miejsce wydarzenia: Przedsiębiorstwa Usług Socjalnych w Ornontowicach
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?