powrót

2013-12-09 |

Biuro Świętego Mikołaja 9.12 - 21.12. 2013

imgnews_3153

Biuro Św. Mikołaja działa przy ul. Konstytucji 3 Maja nr 18 (budynek byłego żłobka)

Przyjmuje dary dla Stowarzyszenia "Uśmiech" w Mikołowie, Domu PCK Centrum Interwencji Kryzysowej, Domu Samotnej Matki w Rudzie Śląskiej i Noclegowni w Tychach.

Można przynieść:

art. spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, książki, zabawki, art. szkolne, słodycze oraz wszystko to co może przydać się drugiemu człowiekowi.

Biuro czynne

pn-pt 13:00-16:00

sob. 10:00-12:00

 

akcja trwa do 21. 12.2013

Już po raz dwunasty w okresie przedświątecznym w Mikołowie szeroko swoje drzwi otwiera Biuro św. Mikołaja. – Akcja ta powstała z chęci niesienia pomocy osobom potrzebującym – mówi  pomysłodawca i główny organizator radny Łukasz Osmalak. – Ale bez wsparcia wielu osób pomysł ten nie mógłby być realizowany, a już na pewno nie z taką pompą, jak ma to miejsce.

                Osoby bardzo zaangażowane w akcję, o których nie sposób nie wspomnieć to wolontariuszki: Ewa Piasecka, Anna Filipek i Joanna Koczy. Przy organizacji Biura św. Mikołaja co roku pomagają również wolontariusze mikołowskiej oazy, zaś dzięki przychylności władz miasta Mikołowa Biuro bezpłatnie na czas trwania akcji otrzymuje lokal.

                W tym roku do akcji włączył się również Śląski Ogród Botaniczny, w którym został otwarty oddział Biura św. Mikołaja, gdzie również można przynosić dary dla potrzebujących w godzinach pracy ŚOB, tj. 7-15. Sami pracownicy spośród siebie, swoich rodzin i znajomych zebrali już sporo rzeczy, które z całą pewnością sprawią radość niejednej osobie.

 

Miejsce wydarzenia: Mikołów
Autor: Stanisław PIECHULA
Prenumerata wiadomości
Co będzie?