powrót

2013-12-13 |

"Białe Misie" świętowały 20-lecie

imgnews_3151

 

W sobotę 7 grudnia. Stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych „Białe Misie” po raz 20-ty zorganizowało przedświąteczny bal dla osób niepełnosprawnych. Najpierw w Kościele p.w. M.B. Królowej Różańca Świętego w Łaziskach Górnych odprawiona została msza święta, a później blisko 200 osób wspólnie biesiadowało i bawiło się na przedświątecznym balu. Tym razem l miał on szczególny charakter ponieważ „Białe Misie” świętowały także swoje 20-lecie istnienia. 

Jubileuszowa gala była okazją  nie tylko do dobrej zabawy ale również podziękowań. Te ostatnie w sposób szczególny były kierowane na ręce doktor Haliny Zapotoczny, inicjatorki powstania stowarzyszenia.

- Zaczęło się od tego, że jako lekarz podjęłam pracę w zakładowej przychodni przy kopalni Bolesław Śmiały. W czasie mojej pracy z górnikami i ich rodzinami zauważyłem że oni nie tyle przejmują się swoimi chorobami co chorobami swoich bliskich. Ciążo im na sercu, że wychowują we własnych domach osoby niepełnosprawne intelektualnie, ruchowo, po porażeniach mózgowych, paraliżach. Oni się starzeją i co będzie z nimi dalej – wspomina Halina Zapotoczny. Jak mówi tych osób w samych Łaziskach doliczyła się ponad 50-ciu. Dziś jest to prawie 430 podopiecznych nie tylko z Łazisk, ale też z Orzesza, Wyr,  Mikołowa. Gliwic , Pyskowic, Tychów i 70 wolontariuszy. W tym trzech lekarzy, trzy pielęgniarki, jednego masażystę.

 

Miejsce wydarzenia: SP 6 Łaziska Średnie
Dokładny termin: 07.12.2013
Autor: admin
Prenumerata wiadomości
Co będzie?